Лазерний далекомір

Лазерний далекомір

    Лазерний далекомір - прилад для вимірювання відстаней із застосуванням лазерного променя.

    Широко застосовується в інженерній геодезії, при топографічній зйомці, у військовій справі, навігації, астрономічних дослідженнях, фотографії. Сучасні лазерні далекоміри в більшості випадків компактні і дозволяють у найкоротші терміни і з великою точністю визначити відстані до об'єктів, що цікавлять.

    Лазерні далекоміри розрізняються за принципом впливу на імпульсні та фазові.

    Імпульсний лазерний далекомір - це пристрій, що складається з імпульсного лазера та детектора випромінювання. Вимірюючи час, який витрачає промінь на шлях до відбивача і назад, і знаючи значення швидкості світла, можна розрахувати відстань між лазером і об'єктом, що відбиває. Імпульсні лазерні далекоміри мають велику дальність роботи, т.к. імпульс можна видати з великою потужністю та підвищеною скритністю, включаючись лише на час імпульсу. Тому імпульсні лазерні далекоміри зазвичай застосовуються у військових прицілах.

    Фазові лазерні далекоміри на короткий проміжок часу включають підсвічування об'єкта з різною модульованою частотою і зсуву фази обчислюють відстань до мети. Вони не мають таймера виміру відбитого сигналу, тому дешевші, але мають меншу дальність (до 1 км) і тому зазвичай використовуються в побутових цілях або як приціли стрілецької зброї.

u0417u0432u043eu0440u043eu0442u043du0438u0439 u0434u0437u0432u0456u043du043eu043a